Luxtra Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi, sokak aydınlatmaları izlemek, yönetmek ve optimize etmek için benzeri görülmemiş bir aydınlatma kontrolü deneyimi sunuyor. Bu sistemler ile güçlendirilmiş güvenilir sokak aydınlatmaları; kırsal yolları, kentsel sokakları, otoyolları, ticari alanları ve yerleşim alanlarını etkili bir şekilde geliştirmektedir. 7/24 denetleme sistemi, ışık kesintilerini önlemek ve toplumumuzun güvenliğini korumak için yaşanan arızaları merkeze anında iletir. Luxtra Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi, cadde aydınlatması performansını kapsamlı bir profil içinde yapılandırabilir. Güvenilir veri doğruluğu sayesinde aydınlatma durumunu ayrıntılı bir şekilde göstererek, olağanüstü bir sokak aydınlatması yönetim sistemini temsil eder. Bu sistem aracılığıyla yönetmelik ve şartnamelerini gerekliliklerini karşılayacak şekilde karartma zamanlarını uzaktan ayarlayabilir, tüm sokak aydınlatmalarını tek tek denetleyebilirsiniz. Luxtra Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi, temel olarak dört bileşenden oluşur.
• • LXAA YS-00 - Powerline Kontrol Adaptörü,
• • LXAA YS-10 - Akıllı Aydınlatma Kontrol Cihazı,
• • LXAA YS-30 - Kablosuz Köprü,
• • LXAA YS-90 - Bulut Yazılımı, Aydınlatma Kontrol ve Yönetim Paneli,
LXAA YS-00 - Powerline Kontrol Adaptörü Cihazı
Luxtra Powerline Kontrol Adaptörü, her sokak lambasının içinde gömülü olarak kullanılarak, AC güç hattı üzerinden PLC iletişim ağ geçidine veri ileten bir alıcı-verici olarak çalışabilir. Aynı Zamanda, Akıllı Aydınlatma Kontrol Yönetim Sistemi ağında bir uç nokta denetçisi olarak çalışarak, yöneticilerin karartma, açma ve kapama gibi işlemleri uzaktan yapabilmelerini sağlar. Ürünün temel özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.
• AC güç hattı üzerinden iletişim kurar,
• Aydınlatmaların uzaktan açılıp kapanmasını sağlar,
• Karartma ayarını %10-%100 aralığında sağlar,
• Voltaj, gerilim, ve güç tüketimi değerleri için AC çıkışı ölçer,
• Kompakt ve küçük yapıdadır,
• IP65 koruma sınıfıyla toza ve suya karşı yüksek korumalıdır.
LXAA YS-10 - Akıllı Aydınlatma Kontrol Cihazı
Luxtra Akıllı Aydınlatma Kontrol Cihazı, geniş bant iletişim ile akıllı aydınlatma uygulamalarında merkezi bir kontrolör görevi görür. Geniş bant AC powerline iletişim teknolojisini kullanarak kontrol adaptöründen bilgi toplar ve bölgedeki her ışığı kontrol edebilir. Yönetici, gelişmiş ayaralarla elektrik tüketimini azaltmak için açma, kapama ve kadartma denetimlerini programlayabilir veya elektrik kesintisi anında bir uyarı alabilir. Luxtra Akıllı Aydınlatma Kontrol Cihazı, Hızlı internet bağlantısı ve gerçek zamanlı güncellemeler için 3G modülü ile donatılmıştır.
LXAA YS-30 - Kablosuz Köprü
Kontrol edilmesi gereken birden fazla aydınlatma grubu olduğunda; Luxtra Kablosuz Köprü, geniş bant kablosuz ağ oluşturarak birden çok bölümü bir merkezi kumandaya bağlayabilir. Luxtra Kablosuz Köprü, çok sayıda sokak aydınlatma grubunu bir Luxtra Akıllı Aydınlatma Kontrol Cihazı'na bağlamak için kullanılır. Bu sayede daha geniş ve kapsamlı aydınlatma kontrol ağı kurulabilir
LXAA YS-90 - Bulut Yazılımı, Aydınlatma Kontrol ve Yönetim Paneli
Luxtra Bulut Yazılımı, gerçek zamanlı sokak aydınlatma istatistiğini, gün/ay/yıl kaydı ile birlikte güç tüketimini, aydınlatma performansı raporlarını, onarım notlarını izleyen ve kaydeden bir çevrimiçi platform sağlayarak; sistem operatörünü ve kontrol merkezini destekler. Luxtra Bulut Yazılımı, şehir aydınlatmalarının yönetimini tam kontrol altına almak için yenilikçi ve akıllı bir teknolojiye sahiptir. Bu sistem, kolay kullanım için kullanıcı dostu bir menü, özelleştirilmiş sistem raporları, favori harita gösterimi ve akıllı telefonlara kolay kurulum özelliklerine sahiptir